Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 15, 2021 in Zdrowie i uroda |

Algi i jedzenie

Podwodne zdrowie

Algi morskie posiadają wiele korzystnych właściwości dla funkcjonowania naszego organizmu. Stanowią bardzo dobre źródło mikroelementów, zawartych w wodzie. Zawierają miedzy innymi magnez, potas, żelazo i wapń a także cynk czy fluor. Takie mikroelementy które są zawarte w algach morskich są łatwo przyswajalne przez organizm człowieka. Są często stosowane na niedobór jodu w organizmie. Są również znane z wysokiej zawartości białka a także witamin A, D, E i K. Algi morskie właściwości mają dobre i są bardzo zalecane do codziennej diety. Korzystne właściwości alg morskich znane już były kilka wieków temu a szereg ich zastosowań sprawia że obecnie biorą duży udział w naszym życiu. Mają bardzo leczniczą moc.

Pochodzenie i historia

Algi morskie popularnie nazywane również glonami morskimi możemy spotkać w morzach, oceanach i wielu zbiornikach śródlądowych. Wyróżniamy glony mikroskopijne ale również takie których wysokość sięga nawet do kilku metrów. Glony morskie różnią się od siebie nie tylko rozmiarami ale również kolorami. Istnieją glony zielone, brunatne lub czerwone. Algi morskie są praktycznie samożywne i stanowią główne źródło pokarmu dla zwierząt wodnych. Używano już ich nawet w medycynie starożytnej jako źródło wielu bardzo cennych składników. Są używane zarówno w farmacji jak i w kosmetyce.

Zastosowanie

Algi morskie mogą być stosowane jako dodatki do żywność poprawiające ich smak lub wygląd. Bogactwo składu glonów morskich oraz ich pielęgnacyjne właściwości są tak wielkie że są bardzo ważnym elementem w dzisiejszej kosmetyce. Zawarte w nich składniki działają przeciwstarzeniowo i przeciwutleniająco na naszą skórę. Kremy z zawartością alg morskich do twarzy ułatwiają regeneracją naskórka i mogą nawet poprawić wygląd naszej cery. Także są doskonałym składnikiem nawilżającym skórę, a znajdujące się w nich mikroelementy działają odżywiająco i pobudzająco na naszą cenną skórę. Uszczelniają również naczynia krwionośne. Sprawdź gdzie możesz posmakować kuchni świata w Łodzi zamawiając jedzenie z dowozem na e-catering.net