Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2021 in Tematy inne |

Gry losowe w Polsce i na świecie

Wiele osób jest zainteresowanych grą na loterii. Oczywiście szanse na wygrane są niewielkie, jednak to nie zraża uczestników gier losowych. Mechanizm tego typu gier jest taki, że gdy raz zagramy, mamy nieodpartą chęć aby spróbować jeszcze raz, bo przecież zawsze ktoś wygrywa. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z bardzo niskiego prawdopodobieństwa wygrany w tego typu grze. Najpopularniejszymi zakładami w Polsce są zakłady Lotto.

Rodzaje gier losowych w Polsce

Najczęściej oglądanym losowaniem jest losowanie dużego lotka. To właśnie to losowanie jest najpopularniejsze wśród Polaków. Oczywiście istnieją inne losowania, takie jak multilotek. Sam duży lotek ma różne warianty, może być “z plusem”. Liczby możemy skreślać sami lub kupić los na chybił trafił. W takim wypadku liczby zostaną wybrane losowo, więc nie ma potrzeby ich skreślania. Wygrane w dużym lotku wynoszą zwykle po kilka milionów, a minimalna wygrana w losowaniu wynosi 2 000 000 zł. Rekordowa wygrana w dużym lotku w Polsce wyniosła ponad 37 000 000 zł, losowanie to miało miejsce w 2017 roku. Wielkie kwoty kuszą uczestników, obecnie zwykły los uprawniający do wzięcia udziału w loterii kosztuje 4 zł.

Loterie na świecie

Od niedawna mamy w Polsce możliwość grania w loterię o nazwie Euro JackPot. Jednak nadal losowanie dużego lotka jest popularniejsze od tej loterii. Co może zaskakiwać, ponieważ w losowaniu Euro JackPot można wygrać o wiele większe kwoty pieniędzy niż w przypadku Dużego Lotka.

Ciekawą alternatywą do narodowych loterii są loterie organizowane oddolnie, przez samych uczestników. W Polsce coś takiego byłoby nielegalne, jednak zupełnie inaczej jest w Stanach Zjednoczonych. Tam użytkownicy portalu internetowego Reddit zorganizowali loterię na milion uczestników, gdzie każdy musiał wpłacić jednego dolara, aby wziąć w niej udział. Loteria ta odznacza się większym prawdopodobieństwem wygranej, ponieważ bierze w niej udział ograniczona liczba uczestników. Poza wybranym milionem nikt inny nie może wejść do gry.