Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2021 in Motoryzacja |

Volvo i historia.

Volvo to wspaniałe samochody, rok w rok powstają nowe modele, najlepszej jakości, techniki, ich karoseria lśni blaskiem, świeżym lakierem, który wspaniale oddaje to co producent ma do powiedzenia przez swoje samochody. “Samochodu nie można traktować jak żyjącej istoty. Samochód potrzebuje miłości” – Walter Rohl

Krótki zarys historii marki Volvo.

Volvo Car Corporation powstała w roku 1927, gdzie to właścicielem jest szwedzki producent. Obecnie Volvo należy do chińskiego koncernu.

Najważniejsze daty dla początków Volvo to 1927, czyli samochód Jacob, 1964 powstaje nowy zakład dla Volvo. Następnie rok 1970 przełomowy również dla Volvo, czyli tu Volvo Technical Car, jako tak zwane czeskie STK, kontrola pojazdów. Rok 1999 Volvo zostaje przejęte przez Forda za bagatela 6 mln dolarów.

Jacob

Wracając do samochodu Jacob, to unikat, dziś byśmy za niego może zapłacili miliony, w tamtych czasach to był krzyk mody, produkowany na taśmie montażowej. Jego karoserię można zaprezentować następująco:

Brak dachu, jedynie drzwi w połowie z blachy, przednia szyba, nie ma bocznych szyb. Samochód posiada dwa przednie duże błotniki, posiada 4 duże, wąskie koła, o nietypowym rozmiarze. W samochodzie są miejsca siedzące dla pasażerów wykonane ze skóry, pięknie się prezentują, są dla ok. 2 osób z tyłu i kierowcy oraz pasażera z przodu.

Jakob posiada kierownicę, posiada światła przednie o owalnym kształcie. Samochód oprócz dachu nie posiada również lusterek bocznych, świateł mijania.

Los Volvo w pewnym momencie został podzielony na różnych właścicieli. Gdyż Ford nie był w stanie uciągnąć finansowo swojej części, dlatego też chiński koncern nabył jego akcje.

Do dziś są produkowane wspaniałe modele Volvo, które przemierzają polskie i europejskie drogi. Choć marka Volvo nie należy do najtańszych. Części wymienne i samochody oraz serwisowanie jest na wyższym poziomie jakości i ceny.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że marka Volvo jest na rynku już prawie 100 lat i cieszy się sławą, dobrą jakością, najlepszą marką, jest jednym z liderów producentów aut na świecie.