Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2022 in Motoryzacja |

Kontrola opon w motocyklu.

Kiedy mówimy o sprawdzaniu stanu opon, nie mamy na myśli tylko opon samochodowych, ponieważ konieczne jest sprawdzenie, czy są one w idealnym stanie w każdym samochodzie. Dlatego chcemy przypomnieć, że należy sprawdzić opony motocykla, aby nie miał on problemów na asfalcie. Opony, auta i motocykle.

Kiedy należy zmienić opony w motocyklu?

Jeśli jest to już ważne w samochodzie czterokołowym, wyobraź sobie, jak ważne jest, aby dwa koła motocykla były w idealnym stanie. Dlatego przed każdą dłuższą podróżą należy sprawdzić, czy opony motocykla nie są widocznie uszkodzone. Z drugiej strony, każda opona podlega naturalnemu procesowi starzenia się, który powoduje utratę przyczepności i elastyczności. Ponadto kierowcy, których motocykle nie były używane przez dłuższy czas, powinni wymienić opony na nowe, ponieważ mogły one ulec deformacji i wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze.
Z drugiej strony, minimalna głębokość bieżnika dla opon motocyklowych wynosi 1,6 mm. W praktyce zaleca się wymianę opon przed osiągnięciem wymaganego przepisami minimum. Ponadto, brak wymiany opon w odpowiednim czasie może doprowadzić do uszkodzenia motocykla, które jest o wiele bardziej kosztowne niż same opony.

Zwracaj uwagę na ciśnienie powietrza.

Prawidłowe ciśnienie powietrza jest warunkiem koniecznym do uzyskania perfekcyjnych osiągów roweru. Przebieg, droga hamowania i przyczepność na zakrętach zależą od prawidłowego napompowania opony. Z reguły ciśnienie powietrza powinno być sprawdzane, gdy opony są zimne i zaleca się, aby robić to często (raz na dwa tygodnie jest w porządku). Nieprawidłowe ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia opony.