Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2021 in Dom budowa wnętrze |

Roślinne zwiastuny wiosny w domu

Dom bez roślin czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak, ale od razu przychodzi nam na myśl przestrzeń bardzo surowa i prosta. Nie wymagająca.

Projekty domów

Zwykle nie o taką atmosferę w domu nam chodzi. Szukamy patentów na przytulność. Ocieplamy wnętrza zbieraczami kurzu typu poduszki, koce, wymyślne abażury z trudnych w czyszczeniu tkanin lub traw. Nie wyobrażamy więc sobie domu bez roślin.

Rośliny są nie tylko sposobem na dekorację przestrzeni. Pasują do wszystkiego, są uniwersalne i wdzięczne. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo uspokajają, a odpowiednio dobrane działają na nas pro zdrowotnie. Fajna jest również sezonowość roślin. Dzięki nim wcześniej możemy w mieszkaniu poczuć, na przykład zbliżającą się wiosnę. Świetnie w temacie sprawdzą się kwiaty cebulowe. Łatwe w uprawie, intensywnie pachnące i różnokolorowe. Zdecydowanie polecane są szafirki, hiacynty, tulipany, narcyzy.

Możemy kupić gotowe kompozycje bądź samemu posadzić je w donicach ceramicznych, w szkle, lub w kawałku drewna znalezionym na spacerze. Pamiętajmy, że rośliny cebulowe nie lubią dużo wody, a już na pewno nie wolno sadzić ich tak, żeby cebulka była w wodzie zanurzona. Najlepszym rozwiązaniem będzie ułożenie ich w kompozycji tak, aby nadmiar wody mógł swobodnie wypłynąć lub podlewać tylko do poziomu korzonków. Jeśli chodzi o kwiaty cebulowe, to po przekwitnięciu warto usunąć kwiatostan, dzięki czemu cebulka kwiatka wzmocni się i wkrótce będzie można przenieść ją do ogródka lub na balkon.

W lutym na półkach sklepowych pojawiają się również stokrotki, pierwiosnki i bratki. Szczególnie stokrotki i bratki wytrzymałe są na lekkie przymrozki kwiatki i możemy nimi zdobić również przestrzeń na zewnątrz. Doskonale sprawdzą się w donicach przed domem, na balkonach lub w ogrodzie.
Postawmy właśnie na te kwiaty, chcąc przywołać w domu atmosferę zbliżającej się wiosny. Żywe kolory i ładny zapach będą miłą odmianą w trakcie zimy, tym bardziej że za oknem jeszcze nie jest zbyt atrakcyjnie. Pierwsze oznaki w formie tych kwiatów wprowadzą nas na pewno w doby nastrój.