Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 12, 2021 in Dom budowa wnętrze |

Stoły składane mocowane do ściany – świetne rozwiązanie dla małych przestrzeni

Ciekawe a zarazem praktyczne zaaranżowanie wnętrza zwłaszcza małego to nie lada wyzwanie. Na małych powierzchniach każdy jeden szczegół musi być bardzo dokładnie przemyślany i zaplanowany, aby pomieszczenie nie tylko spełniało nasze oczekiwania wizualne, ale było przede wszystkim praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Ciekawe i inspirujące rozwiązania

Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się stoły składane mocowane do ściany. Ich największą zaletą jest jak najmniejsze wykorzystanie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Dlatego tak chętnie wybierane są do małych, a nawet nieustawnych pomieszczeń. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju mebel zajmuje nam miejsce tylko wtedy kiedy z niego korzystamy. Po skorzystaniu możemy go złożyć i schować przez co pomieszczenie, w którym się znajduje ( kuchnia, pokój, salon) automatycznie staną się przestronniejsze. Świetnie sprawdza się zatem w małych mieszkankach ( np. kawalerki) gdzie każdy centymetr mieszkania ma dla nas ogromną wartość.

Stoły składane do ściany a funkcjonalność

Zarówno rozłożenie mebla ( opuszczenie go) jak i złożenie to bardzo sprawny proces, który zajmuje nie więcej jak parę sekund. Zaletą tego mebla jest możliwość zamocowania go do ściany na dowolnej wysokości. To my decydujemy na jakiej wysokości będzie znajdował się blat po rozłożeniu. Mebel ten świetnie sprawdzi się do małej kuchni, gdzie nie możemy pozwolić sobie na wstawienie zwykłego stołu czy stolika. Zazwyczaj rozkładamy go tylko, aby spożyć posiłki i zaraz składamy. Dzięki temu podczas prac kuchennych mamy więcej przestrzeni, a nasze ruchy są swobodniejsze. Jednak taki stół możemy zamontować w każdym pomieszczeniu nie tylko w kuchni. W salonie może służyć jako miejsce do wypicia kawy, poczytania gazety lub popracowania na laptopie. W pokoju dziecka będzie pełnił funkcję do odrabiania lekcji. Natomiast w sypialni możemy w razie potrzeby postawić na nim zarówno laptopa jak i elementy dekoracyjne np. świeczki. Stół składany do ściany ma wiele praktycznych zastosowań, które w małych pomieszczeniach są niezastąpione.