Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 13, 2021 in Turystyka |

Skarby na północ od Sycylii

Wiele osób podróżujących na Sycylię nie zdaje sobie sprawy, że wokół tej dużej wyspy rozciąga się archipelag licznych, małych wysepek. Są one położone na północ od samej Sycylii. Wyspy te są małe, a ich atutem jest przede wszystkim nieskażone środowisko naturalne, a także odległość od codziennego zgiełku. Są zatem doskonałym miejscem na ucieczkę od świata, głęboki relaks i wewnętrzne wyciszenie się. Archipelag ten to właśnie wyspy Egadzkie.

Czym są małe wysepki wokół Sycylii

Można je nazwać także Egadami. Jest to grupa wysp na Morzu Śródziemnym, które należą do terytorium Włoch. Położone są na północny-zachód od znanej Sycylii. Łączna powierzchnia wszystkich wysepek to 37,45 kilometrów kwadratowych. Z całego archipelagu wyróżniają się trzy największe wyspy, są to mianowicie Favigana, Marettimo oraz Levanzo. Wszystkie te trzy wysypy dysponują portami i można się na nie dostać wyruszając z Trapani na Sycylii.

Wycieczki na wysepki są dość kosztownym przedsięwzięciem. Z oczywistych względów nie ma na nich dużej liczby hoteli, a brak konkurencji sprawia, że ceny szybko idą w górę. Będzie to zatem dobra atrakcja dla nieco zamożniejszych turystów. Noc w hotelu może kosztować nawet około tysiąca złotych za pobyt. Do tego trzeba także doliczyć koszt promu, jakim dostaniemy się na wyspę.

Co zwiedzać na wyspach?

Wyspy Egadzkie słyną ze swojej zacisznej okolicy. Są bogate także w jaskinie, zarówno te podziemne, jak i podwodne. Cały archipelag jest istnym rajem dla płetwonurków. Między wyspami znajduje się duża ilość zatopionych wraków kutrów kupieckich czy rybackich. Odkrywanie tych zatopionych statków może być niesamowitą przygodą. Podobne emocje mogą towarzyszyć nam przy eksplorowaniu podwodnych jaskiń.

Oprócz tego typu przygód możemy na wyspach zaznać klasycznego, plażowego wypoczynku. Plaże tych wysp są raczej żwirowe, co jednak nie jest przeszkodą w plażowaniu. Do tego pozostają nam spacery po wyspie oraz zwiedzanie lokalnych, bizantyjskich zabytków.