Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2022 in Turystyka |

Wakacje zwiedzanie i turystyka

Nadszedł czas beztroski i stada turystów na mieście. Tak to są wakacje! Studenci na kampusach przestali chodzić, wyjechali też z akademików, przebrali się w inne stroje, pochowali plecaki i torby, a to oznacza, że nadszedł czas wakacji. Wakacje i rozrywka.

Turyści w wakacje to bardzo fajny temat do opowiadania. Chodzą, niekiedy w kółko, można pomyśleć, ze bawią się w układ planetarny, a tu jednak nie! Zazwyczaj okazuje się, że są na wakacjach i po prostu się zgubili. Zapomnieli, gdzie już byli, a gdzie jeszcze mieli pójść i właściwie to w którą stronę był dworzec lub lotnisko? Będą z uwagą śledzić Twój każdy gest i ruch, jeśli zdecydujesz się im pomóc. Być może nawet poproszą ciebie o bycie przewodnikiem po ich wakacyjnych zmaganiach turystycznych. Nie ma nic lepszego niż wakacje pełne turystów.

Idą tacy turyści tam i siam, zaglądają w każdy kąt i nie do końca wiedzą, który to budynek mieli obejrzeć, co jeszcze mieli tutaj do zwiedzania. Wakacje wypełnia im beztroska i świeże zdjęcia, najczęściej pstrykane co kilka sekund, bo teraz aparaty nie mają ograniczoności, a karty pamięci mogą ich zapisać setkami tysięcy. Dobrze jak tacy turyści trafią na historyka. Nie dość, że zagubieni w historii swojego życia, splecionej z historią innych ludzi, to jeszcze taki historyk potrafi im opowiedzieć historyczne momenty swojego Narodu, Miasta, a nawet najbliższej okolicy i budynków. Tacy turyści przecież pilnie się uczą, lepiej słuchają niż studenci na kampusie i w salach wykładowych. Słuchają uważnie co to za budynek, ile ma lat, jak historia się z nim wiąże, a jeśli nie rozumieją języka to i tak robią poważne miny i tylko pstrykają sobie wzajemnie zdjęcia, żeby mieć pamiątkę z wakacyjnych wykładów.

Później pośpiesznie idą w stronę, którą historyk wskazał, że to właśnie tam mniej więcej będzie dworzec i lotnisko. Później będą pokazywali zdjęcia zrobione na tle historycznych atrakcji turystycznych, a na koniec opowiedzą to co opowiadał przewodnik, tylko we własnej wakacyjne wersji wydarzeń. A czy ich znajomi zrozumieją coś z tych wakacyjnych opowieści, przecież jest mało istotne. Czas wakacji jest beztroski, intelektualnie aktywny i ciekawy, bo turyści to doskonała atrakcja dla miejscowych.