Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2020 in Biznes finanse i prawo, Reklama |

Przenieś swój sklep do internetu

Prowadzenie sklepu stacjonarnego nie jest już tak dobrym interesem, jak było to przed wystąpieniem pandemii wirusa COVID-19. Odczuły to najmocniej sklepy ulokowane w galeriach handlowych, które zostały po prostu zamknięte, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Natomiast nie oznacza, to że popyt i konsumpcja spadły. Klienci dalej są zainteresowani kupowaniem wielu produktów, jednak już nie są tak skorzy, do robienia tego stacjonarnie. Zatem czas pandemii stał się momentem, kiedy dużymi zyskami zaczęły cieszyć się sklepy internetowe, czyli tak zwana branża e-commerce. Jakie sklepy mają największe szanse, na internetowe zyski oraz co zrobić, aby założyć sklep internetowy?

Sprzedaż produktów w sieci, czyli zarabianie na e-commerce

Dobrym pomysłem może być internetowy sklep zoologiczny. Jest tak, ponieważ zwykle w takich sklepach zamawiane są ogromne ilości produktów, a nikt nie chce ich transportować na własną rękę. Również złożenie dużego zamówienia na taki produkt, jak karma dla psów umożliwia otrzymanie atrakcyjnych zniżek i rabatów. Zatem właściciele czworonogów, nawet przed pandemią, chętnie korzystali z takich sklepów, aby zwyczajnie ułatwić sobie życie. Również drapaki dla kotów, to produkty o dużych gabarytach, które zdecydowanie lepiej jest zamówić z dostawą, niż transportować samemu. Jeśli już masz sklep internetowy, to co powinieneś zrobić, aby przyciągnąć do niego większą liczbę klientów?

Jak ściągnąć ruch do swojego sklepu internetowego?

Dobrym i sprawdzonym sposobem, jest zamieszczenie swojej oferty na popularnym serwisie, jakim jest Allegro. W ten sposób nie musisz się martwić o sprawną stronę internetową czy pozyskiwanie ruchy, ponieważ tym wszystkim zajmie się platforma. Oczywiście minusem są prowizje, jakie Allegro pobiera od sprzedaży, jaką uda Ci się w ich serwisie pozyskać. Jednak jeśli operujesz na dużą skalę, wtedy będzie to jeden z kosztów, które po prostu musisz wziąć pod uwagę planując swój biznes.

Gdy już zdecydujesz się sprzedawać swoje produkty na Allegro, zadbaj o to, aby Twój profil oraz Twoje aukcje wyglądały atrakcyjnie. Bardzo ważne jest budzenie zaufania w użytkownikach, dlatego śmiało oferuj gwarancje i zwrot pieniędzy, jeśli produkt będzie uszkodzony. Zadbaj także o gwiazdki przy Twoim profilu, które potwierdzą, że jesteś uczciwym kontrahentem. Ważny jest także opis aukcji, umieść w nim wszystkie istotne słowa kluczowe, aby użytkownicy mogli znaleźć Twój produkt. Jeszcze inną kwestią jest ustalanie ceny produktu. Ustaw ją tak, aby Twój produkt nie był najtańszy, ale aby znalazł się na pierwszej karcie wyszukiwania, kiedy ustawi się cenę jako kryterium filtrowania. W ten sposób możesz liczyć na większą liczbę kliknięć w Twoją ofertę, co zwykle przekłada się na rosnącą sprzedaż.

Podsumowując – rok 2020 był rokiem pełnym wyzwań dla przedsiębiorców. Teraz nie ulega wątpliwości, że przenoszenie biznesu do internetu jest najlepszym sposobem, na poradzenie sobie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.