Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2020 in Biznes finanse i prawo, Reklama |

Czy można zarabiać na blogowaniu?

Od około dziesięciu lub też piętnastu lat popularną metodą zarabiania pieniędzy, jest prowadzenie internetowego bloga. Jest to zajęcie, które początkowo może wydawać się mało opłacalne, jednak po poświęceniu mu odpowiedniej ilości uwagi, blog może się stać istną maszynką do generowania wysokiego dochodu. Jak to zrobić, jak sprawić, aby pisanie w internecie zamieniło się w dochodowy interes? Prześledźmy krok po kroku, jak działa taki model biznesowy i na czym on polega. Może Ci się spodoba i zapragniesz stworzyć własnego bloga, aby w ten sposób, po kilku latach, osiągnąć upragnioną wolność finansową.

O czym pisać bloga, aby ludzie chcieli go czytać

Popularny temat to potocznie mówiąc lifestyle. Co to oznacza? Jest to nic innego, niż tematyka opisująca styl życia. Jednym z pierwszych blogerów, z kategorii lifestyle był człowiek piszący pod pseudonimem Kominek. Miało to miejsce około osiem lat temu, a więc całkiem dawno, jak na internetową rzeczywistość. Osoby piszące w tej kategorii, opisują w zasadzie swoje życie. Psychologicznie działa to tak, że prezentują swoje życie, jako naprawdę wspaniałe i przyjemne. Mierzą się także z trudnymi tematami, aby zachować autentyczność. Wszystko opisywane jako super może budzić nieufność, dlatego autorzy takich treści, od czasu do czasu opisują także swoje porażki, jednak nie robią tego zbyt często, aby nie zrazić czytelnika. Jest to bardzo sprytna i przemyślana strategia, prawdopodobnie podpatrzona od zachodnich twórców treści internetowych.

Inną popularną kategorią blogową jest uroda. Temat ten interesuje tysiące kobiet, zatem w przestrzeni internetowej jest miejsce, na naprawdę dużą ilośc blogerek i blogerów zgłębiających tę tematykę. Wpisy nie muszą być skomplikowane, wystarczy opisywać metody, na dbanie o swoją urodę i wygląd. Mogą to być kategorie takie, jak kosmetyki dla skóry, czy popularne poradniki, jak zrobić efektowny makijaż. Tematów jest wiele i z pewnością internetowa społeczność jest w stanie przyjąć jeszcze wiele treści o tematyce takiej jak uroda.

Jak zarabiać na blogu?

Metod na zarabianie na swoim internetowym blogu jest bardzo wiele. Popularne są tak zwane programy afiliacyjne, zwane też programami partnerskimi. Przystępując do takiego programu dostajemy produkt, który promujemy na swoim blogu. Zatem jeśli jest to blog poświęcony tematyce urody, wtedy dobrym pomysłem jest promocja produktów, nawiązujących do tej tematyki. Mogą to być wszelkiego rodzaju kremy czy proszki wybielające zęby. Produktów dostępnych do promowania w takich sieciach jest naprawdę dużo i z pewnością każdy bloger znajdzie coś dla siebie.

Inną możliwością jest zarabianie na reklamach. Najbardziej popularny jest program Google, który nazywa się AdSense. Polega to na tym, że za pomocą prostego kodu HTML, możemy zaimplementować na swoim blogu banery reklamowe. Wówczas Google przeleje nam pieniądze za każde kliknięcie w baner. Stawki za kliknięcie wynoszą po kilka gorszy, dlatego będzie to opłacalne dla osób, które mają duży ruch na stronie.