Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 11, 2022 in Biznes finanse i prawo, Reklama |

4 platformy dla copywriterów.

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z pisaniem tekstów zastanawia się jak zdobyć doświadczenie. Jedni próbują znaleźć zlecenia na własną rękę przez grupy na Facebooku czy też przez takie portale jak usemy.pl. Jednak jest też inny sposób. Zarabia się tam mniej, ale bezpiecznie można wypłacać środki i zacząć zdobywać doświadczenie. Mowa tutaj oczywiście o platformach dla copywriterów. Przedstawimy je Tobie w tym o to artykule.

Jakie są to platformy?

1. Textbookers.com jest to portal przeznaczony dla copywriterów.

2. Textbroker.pl jest też to portal przeznaczony dla copywriterów.

3. GoodContent.pl jest to portal również przeznaczony dla copywriterów.

4. GiełdaTekstów.pl jest to portal również przeznaczony dla copywriterów.

Dobrze są, to te cztery najlepsze platformy teraz przeczynaj, na czym polegają, i jak je można rozumieć.

Textbookers.

Platforma ta powstała jako pierwsza dla nowych, jak i tych bardziej doświadczonych copywriterów. Najwięcej znajdziesz tam ogłoszeń dotyczących precli. Niestety ów platforma nie oferuje jakoś ogromnych zysków przez to, że właśnie bardzo często są, tam precle a jak wiesz, to na preclach dużo się nie zarobi i wychodzi to 2.46 za cały tekst.

Textbroker.

Jest to bardzo podobna platforma do tej pierwszej. Jednak częściej znajdują się tutaj teksty jako artykuły, bądź wpisy na bloga od 1500 do 15 000 zzs. Stawki są tam euro, więc daje to większy zarobek. Takowy jeden tekst jest wart około 12,75 złotych za 3.5 +/- zzs. Przelewy niestety bardzo długo idą. Sam oceń czy jest to opłacalna platforma.

GoodContent.

Jedna z najlepszych platform, jakie są dostępne na rynku. Na początku zlecenia są za bardzo małe pieniądze. Jednak po napisaniu 20 teksów i po ich zaakceptowaniu dostaniesz to lepiej płatne oferty. Plusem jest, że na koniec roku dostaniesz PIT-11. Jednak minusem ów platformy jest to, że nie możesz przekroczyć 15 proc. odrzuconych tekstów. Jeżeli przekroczysz, te proc. dostajesz, bana na 30 dni.

GiełdaTekstów.

Jest to najlepsza platforma, jaka jest. Możesz tutaj zarabiać na dwa sposoby. Jeden z nich jest taki, że wykonujesz zlecenia, jednak to nie są one dobrze płatne a wręcz, bym powiedział, że nawet są naganne zarobki za to. Jednak z drugiej strony dostaje plus za to, że można wrzucić na giełdę swój tekst gotowy na sprzedaż i samemu to wyznaczyć stawkę za dany tekst.