Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 24, 2019 in Dom budowa wnętrze |

Usługi budowlano-remontowe w Łodzi. Jak znaleźć dobrego malarza, tynkarza, elektryka w Łodzi?

 

Jak znaleźć dobrego fachowca w Łodzi? I na co zwracać uwagę, wybierając firmę budowlano-remontową? Oto kilka praktycznych rad, jak znaleźć solidnych fachowców i czego od nich wymagać.

Gdzie szukać usług budowlano-remontowych w Łodzi?

Mimo że w Łodzi działa wiele firm budowlano-remontowych, to znalezienie niedrogiego i dobrego fachowca może być naprawdę trudne. Najbardziej oczywistym sposobem na znalezienie profesjonalnej ekipy remontowej jest zasięgniecie opinii znajomych. Wtedy wiesz, czego możesz się spodziewać po danej firmie, jakie są jej kompetencje i mocne strony. Wybierając fachowca z polecenia, możesz też już mniej więcej określić koszt remontu. Choć wiadomo, że ceny usług mogą się różnić.

A co w przypadku, gdy twoi znajomi nie znają żadnej dobrej ekipy remontowej? Wtedy możesz poszukać malarza, tynkarza czy elektryka w serwisach ogłoszeniowych. Usługi budowlano-remontowe w Łodzi wyszukasz przez www.sprzedajemy.pl, gdzie znajdują się ogłoszenia różnych fachowców. Zazwyczaj znajdziesz w nich zakres oferowanych usług, a także telefon kontaktowy. Co ważne, na takich serwisach mogą ogłaszać się zarówno kilkuosobowe firmy budowlane, jak i fachowcy, którzy sami wykonują usługi remontowe.

Trzecie rozwiązanie to fora branżowe, które mogą być cennym źródłem informacji przy poszukiwaniu firmy remontowej. Na takich forach ludzie nie tylko polecają konkretnych malarzy czy elektryków, ale również podają ceny za niektóre usługi. Często do opisu danej firmy jest dołączone również zdjęcie wykonanej pracy.

Cennik usług budowlanych w Łodzi

Nie da się podać jednego, uniwersalnego cennika usług remontowo-budowlanych w Łodzi. Jednak można mniej więcej określić koszt każdej z nich. Jak to zrobić? Po pierwsze możesz dzwonić i pytać każdego fachowca o wycenę, a następnie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jednak ten sposób wydaje się dość żmudny i czasochłonny. Możesz również sprawdzić przykładowe ceny na forach branżowych, o czym już pisaliśmy. Jednak najrozsądniejszy wydaje się trzeci sposób, czyli skorzystanie z internetowych kalkulatorów budowlanych. Takie narzędzie pomoże ci obliczyć, ile wydasz na budowę domu lub remont mieszkania. Wystarczy, że wpiszesz tam podstawowe dane, takie jak powierzchnia domu, konstrukcja budynku, zaznaczysz materiały i wariant (ekonomiczny lub najwyższa jakość).

Jak wybrać dobrego malarza, tynkarza, elektryka?

Przede wszystkim wybierając fachowca, zwróć uwagę na jego kwalifikacje, dobrze jeśli będą potwierdzone jakimś certyfikatem lub przynajmniej dyplomem ukończenia kursu. Jednak w tym fachu ważniejsze od wykształcenia, jest doświadczenie. Niekiedy budowlaniec bez studiów lepiej zna się na remontach niż niejeden inżynier. Dlatego dobrze, jeśli możesz gdzieś sprawdzić prace wykonane przez tego fachowca, na przykład, gdy z jego usług wcześniej korzystali twoi znajomi lub sąsiedzi. Zwróć również uwagę na to, jakim człowiekiem jest wybrany przez ciebie remontowiec, czy łatwo jest się z nim komunikować i czy możesz liczyć z jego strony na propozycje jakichś rozwiązań.