Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 14, 2021 in Dom budowa wnętrze |

Usuwanie zapachu moczu kota raz na zawsze

Posiadanie kota może dostarczyć nam wielu wspaniałych chwil, ale niestety także i tych przykrych. Jedną z nich jest moment, kiedy na łóżku, zasłonach lub ubraniu znajdziemy żółtą plamę o wysoce nieprzyjemnym zapachu. Zapach ten może zostać z nami na długo, bo jest trudny w usunięciu.

W pierwszej chwili po zetknięciu się z plamą kociego moczu, zabieramy się najczęściej do czyszczenia zabrudzonego miejsca dostępnymi w domu środkami czystości. Po solidnym szorowaniu żółta plama może i faktycznie zniknie, ale z dużym prawdopodobieństwem wciąż będzie można wyczuć koci mocz. Dzieje się tak, bo standardowe środki czystości nie usuwają zapachowych kryształków zawartych w moczu. Z tego powodu usuwanie zapachu moczu kota nie należy do czynności najłatwiejszych. Nie oznacza to bynajmniej, że jest niemożliwy i jesteśmy na niego skazani niezależnie od powziętych środków. Kluczem jest dobranie odpowiednich do tego składników.

Woda, ocet i wycieczka do sklepu

Na koci mocz bardzo dobry okazuje się preparat, który przyrządzić może każdy z nas. Wystarczy zmieszać wodę z octem i zalać tak zmieszanym roztworem miejsce wydzielające nieprzyjemny odór. Pozostawienie na kilka minut powinno wystarczyć i mieszkanie na kilka dni wypełni zapach octu. Po kilku dniach oczywiście ulotni się, ale więcej nie poczujemy też moczu, a więc jest to układ który nie brzmi szczególnie źle. Do uznanych metod należy wypranie ubrudzonej tkaniny w bardzo wysokiej- możliwie jak największej- temperaturze. Nie sprawdzi się to oczywiście w przypadku materac ów. Jeśli mamy jednak potrzebę rozprawienia się z problemem kociego moczu w sposób bardziej profesjonalny, możemy udać się do sklepu zoologicznego, a coraz częściej także drogerii lub supermarketu. Znajdują się tam bezpieczne dla naszych czworonogów preparaty, które w bardzo szybki sposób pozbędą się plam moczu oraz odoru, które wytwarzają. To sposób zdecydowanie cieszący się największą skutecznością, ale także najdroższy. Od nas zależy, którą metodą postanowimy doprowadzić nasze mieszkania do porządku.