Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2020 in Rodzina, Tematy inne |

Jaki zwierzak będzie dla Ciebie najlepszym towarzyszem?

Mało co jest takim pocieszeniem dla człowieka, jak towarzystwo zwierząt. Istnieją oczywiście osoby, które za pupilami nie przepadają, jednak zdecydowana większość osób bardzo sobie ceni ich towarzystwo. Zwierzaki stają się także gwiazdami social media, ponieważ ich właściciele zakładają im konta na Facebooku czy Instagramie, które zyskują coraz większą popularność. Jak dobrać zwierzę do swoich potrzeb i jak się nimi opiekować, aby niczego im nie brakowało?

Czworonogi

To nadal psy są najczęściej wybieranymi zwierzęcymi towarzyszami naszego życia. Warto tutaj wspomnieć, że pies jest pierwszym zwierzęciem udomowionym przez człowieka w dziejach naszej historii. Nic więc dziwnego, że nadal te zwierzęta są naszymi najwierniejszymi towarzyszami. Nic tak nie rozmiękcza serca, jak małe szczeniaki bawiące się z naszymi dziećmi. Jednak posiadanie psa to także obowiązek. Należy go wyprowadzać na spacery, oraz zadbać, aby dostawał on odpowiednio zbilansowane posiłki. Mogą one być w całości kupowane w dostępnych sklepach, jednak wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie posiłku dla swojego psa. Wówczas często jest to kasza wymieszana z gotowanym mięsem i dodatkiem warzyw. W internecie można znaleźć wiele porad dotyczących żywienia psów. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne karmienie, wówczas zadbaj o to, żeby dobrze poznać potrzeby swojego pupila. Wbrew pozorom psy nie mogą jeść wszystkiego, a szczeniaki powinny mieć inną dietę, niż dorosłe zwierzęta.

Innym naszym ulubieńcem jest kot. Opieka nad kotem jest o tyle łatwiejsza, że nie wymaga on bycia wyprowadzanym na spacer. Posiadając kota należy zadbać, aby regularnie obcinać mu pazury i wyczesywać futro. W innym wypadku kot podrapie nasze meble, a także pozostawi sierść na naszych ubraniach, łóżku czy kanapie. Ważnym i często zapominanym aspektem jest zabawa z kotem. Powinna ona zajmować około 20 minut dziennie, inaczej te zwierzęta szybko się znudzą, co będzie miało negatywny wpływ na ich kondycję psychiczną. Pamiętaj o częstych wizytach u weterynarza oraz stosowaniu tabletek odrobaczających. Są one istotne nawet w przypadku kotów, które nie wychodzą z mieszkania, ponieważ szkodliwe pasożyty możemy przynieść do domu na naszych butach.

Stworzenia egzotyczne

Ludzie często kupują sobie wszelkiego rodzaju gryzonie. Chomiki i świnki morskie to najczęściej wybierani towarzysze tego typu, jednak są osoby, które zdecydują się na królika, czy ostatnio bardzo popularnego szynszyla. Ze względu na swoją puchatą sierść wyglądają one bardzo efektownie, są także miłe w dotyku. Utrzymanie tych zwierząt jest bardzo tanie, ponieważ są one roślinożerne. Warto pamiętać, że szynszyle krótko żyją i większość osób posiada je jedynie przez okres około dwóch lat.

Niektórzy decydują się na inne zwierzęta niż ssaki. Wówczas najczęściej kupowane są papugi oraz jaszczurki. Opieka nad takimi gatunkami jest złożona i dobrze jest porozmawiać z weterynarzem jeszcze przed zakupem zwierzęcia.