Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 7, 2017 in Tematy inne |

Kiedy warto zdecydować się na dodatkowe nauczanie?

Nie wszyscy uczniowie są obecnie w stanie zrozumieć w krótkim czasie zadawany w szkole materiał. Dlatego też wielu rodziców decyduje się na skorzystanie z pomocy korepetytora. Kiedy warto jest wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie?
Istnieją takie dziedziny wiedzy, gdzie niewłaściwe zrozumienie podstaw grozi problemami także na dalszych etapach. Tak jest na przykład w przypadku matematyki czy języków obcych. Dlatego wielu rodziców decyduje się na korepetycje matematyka Rzeszów już niemal na początku procesu edukacji.

 

Niebezpiecznym momentem jest zwłaszcza czwarta klasa szkoły podstawowej, gdzie pojawia się znaczne nagromadzenie nowego materiału. Jeśli uczeń nie będzie w stanie go opanować na odpowiednim poziomie, problemy z rozwiązywaniem zadań mogą występować już do końca nauki.
Korepetycje są dobrym rozwiązaniem zarówno dla ucznia, który nie potrafi opanować materiału, jak i dla takiego, który wykazuje w danej dziedzinie ponadprzeciętne zdolności. W pierwszym przypadku korepetytor jest w stanie wychwycić braki i pomóc w ich uzupełnieniu, w drugim wskaże kierunek poszerzania wiedzy.