Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 30, 2020 in Rodzina |

Domy weselne w 2020 roku

Podobno nie ma niczego piękniejszego, niż dzień własnego ślubu. Jest to niewątpliwie piękne i radosne wydarzenie, jednak organizacja wesela często wiąże się z ogromnym stresem i przygotowaniami. Na skutek tego, para młoda na swoim ślubie często jest zmęczona i zestresowana, co uniemożliwia im cieszenie się z tego pięknego i jedynego w swoim rodzaju dnia. Jak zatem zorganizować wesele, aby po drodze nie oszaleć, dobrze się bawić i przede wszystkim cieszyć się, że bierzesz ślub?

Dystans psychiczny jako podstawa

Przede wszystkim nie przejmuj się. Nie wszystko musi być idealne i dopięte na ostatni guzik. Ważne jest, aby samemu dobrze się bawić na własnym ślubie. To nie jest istotne, co pomyśli sobie Twoja daleka rodzina, z jaką i tak rzadko się widujesz. Ciocia i wujek nie muszą być tak zadowoleni z całej tej imprezy, jak powinna być zadowolona para nowożeńców. Nie słuchaj też opinii innych na temat Twojej drugiej połówki. Ważne, że połączyła Was miłość i krytyczne wypowiedzi innych nie mają tutaj żadnego znaczenia. Twoje małżeństwo to Twoja sprawa, więc nie bierz sobie za bardzo do serca opinii innych.

Imprezy okolicznościowe w czasie pandemii

Na skutek pandemii wirusa COVID-19 wesele nie może zostać zorganizowane w tradycyjny sposób. Zdarzyły się momenty, kiedy na ślub mogło przyjść 50 osób, jednak obecnie wszelkie imprezy okolicznościowe są po prostu zakazane. Młodzi ludzie, którzy chcą zawrzeć małżeństwo mogą to zrobić bez organizowania wesela, lub mogą poczekać, aż pandemia ustanie. Jest to możliwe, ponieważ od niedawna na świecie pojawiła się szczepionka na COVID-19, co daje nadzieje, że wesela będą mogły być organizowane tak jak dawniej. Jest to bardzo istotne, ponieważ wiele osób nie chce organizować tego w inny sposób.

Domy weselne

Również organizatorzy wesel nie mogą się doczekać, aż znikną obostrzenia odnośnie imprez okolicznościowych. Dla wielu osób to właśnie ta branża była tym, z czego żyła cała ich rodzina i utrata takiej możliwości zarobkowania jest dla nich bardzo bolesna. Oczywiście rząd wspiera firmy programami pomocowymi, jednak jeśli ktoś jest zadłużony, wziął kredyt na firmę – wówczas program pomocy rządowej może okazać się zbyt mały. Podobne trudności spotykają usługodawców związanych z branżą weselną. Chodzi o firmy świadczące catering, a także fotografów czy filmowców, dla których zawarte małżeństwo innych osób było atrakcyjną okazją do zarobku. Na brak klientów cierpią również styliści i wizażyści, którzy zwykle przygotowywali pannę młodą pod kątem jej wyglądu i prezencji. Osoby wynajmujące lokale także są w trudnej sytuacji, ponieważ w obecnej sytuacji nikt nie potrzebuje wynajmować dużej sali tanecznej.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że szczepionka na wirus COVID-19 zostanie szybko rozprzestrzeniona i dzięki temu każdy z nas będzie mógł wrócić do takiego trybu życia, jakie mało miejsce przed rokiem 2020. Bądźmy cierpliwi, z pewnością niedługo to nastąpi.