Jak przygotować kąpiel parową dla mojego dziecka? Korzyści dla zdrowia noworodków.
Kąpiel parowa przynosi korzyści dla dziecka, ponieważ pomaga mu wzmocnić system odpornościowy w przypadkach, gdy dziecko ma zatkany nos itp. Kąpiele parowe są bardzo łatwe do przygotowania w domu, a najlepsze jest to, że pomagają one w zachowaniu zdrowia dziecka.
Aby uruchomić „łaźnię parową”, należy wlać pod prysznic gorącą wodę, aby para mogła się rozprzestrzenić. Następnie weź dziecko i umieść je w pobliżu parującej, gorącej wody, aby rozpocząć jego kąpiel parową trwającą 3 minuty.
Jakie są korzyści z kąpieli parowych w przypadku chorób układu oddechowego u dzieci?
Kąpiele parowe przynoszą wiele korzyści niemowlętom, a jeszcze więcej, gdy mają one problemy z oddychaniem. Obfita kąpiel parowa będzie korzystna w zwalczaniu kaszlu i pomoże dziecku wydalić śluz zalegający w płucach. Kąpiel parowa jest uważana za jeden z najlepszych środków wykrztuśnych, jakie mogą istnieć, i za taki, który nigdy nie zawodzi. Do tej kąpieli parowej można dodać kilka roślin leczniczych, takich jak eukaliptus, które pomogą jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność kąpieli parowej. Z drugiej strony, zapewnia nie tylko te korzyści, ale także inne, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia dziecka.
Wysoka temperatura gorącej wody, którą wytwarza para, powoduje pocenie się, co pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn i wyeliminowanie wszelkich bakterii znajdujących się w ciele dziecka. Para wodna wytwarzana przez gorącą wodę sprawia, że kąpiel ta działa jak doskonały środek przeciwzapalny, pomagając dziecku znacznie bardziej się zrelaksować.
Podczas kąpieli parowej skoncentrowana wysoka temperatura może zwiększyć częstotliwość bicia serca, dzięki czemu serce może rozprowadzić znacznie więcej krwi do organizmu. W przypadku dzieci cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak zapalenie zatok, oskrzeli lub alergie oddechowe, kąpiel parowa pozwoli poprawić ich stan zdrowia.
Jakie choroby układu oddechowego są najczęstsze u niemowląt?
Dzieci chorują zazwyczaj w bardzo młodym wieku, a większość z nich ma problemy z układem oddechowym. Niektóre z tych chorób mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli nie zostaną w porę wyleczone, dlatego ważne jest, aby móc je w porę wykryć i leczyć. Należy pamiętać, że wszelkie nieprawidłowości w stanie zdrowia naszych dzieci powinny być zgłaszane do specjalisty, który może zalecić odpowiednie leczenie. Oto kilka najczęstszych chorób występujących u niemowląt.
Zapalenie oskrzeli.
Zapalenie oskrzeli jest jednym z najczęstszych schorzeń u niemowląt i w przeciwieństwie do innych chorób układu oddechowego polega na zapaleniu wyściółki oskrzeli, która powoduje wciąganie i wypuszczanie powietrza z płuc.
Wirusowe zapalenie płuc.
Zapalenie płuc często dotyka niemowlęta, a choroba ta polega na wystąpieniu stanu zapalnego w tkankach płuc, który jest spowodowany zakażeniem drobnoustrojami. Oto niektóre z drobnoustrojów, które mogą wywołać tę chorobę: adenowirusy, odra, grypa.
Zapalenie jamy nosowo-gardłowej.
Zapalenie nosogardła jest kolejną z najczęstszych chorób u niemowląt i jest to choroba układu oddechowego, która bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Choroba jest wywoływana przez wirus i może mieć przebieg łagodny lub ciężki.
Astma.
Ogólnie rzecz biorąc, jednym z problemów oddechowych, które najczęściej dotykają niemowlęta, jest astma, ponieważ jest to problem dróg oddechowych, które zwężają się lub puchną i powodują zaleganie śluzu w płucach. Problem ten powoduje trudności w oddychaniu u niemowląt i może prowadzić do kaszlu.
Krup.
Jest to jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych u niemowląt, który powoduje obrzęk krtani i tchawicy, przez co drogi oddechowe poniżej strun głosowych stają się znacznie węższe. Powoduje również, że oddychanie jest głośniejsze i prowadzi do duszności.
Czy kąpiel parowa jest skuteczna w przypadku problemów z oddychaniem u dziecka?
Prawda jest taka, że bardzo skuteczne jest stosowanie kąpieli parowych u dzieci, które mają problemy z oddychaniem, ponieważ działają one wykrztuśnie i zmniejszają przekrwienie dróg oddechowych.
Wskazówki dotyczące przygotowania kąpieli parowej w przypadku problemów z oddychaniem u dziecka.
Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas kąpieli parowej, ponieważ pod uwagę będzie brana temperatura gorącej wody i inne czynniki, które wpłyną na powodzenie kąpieli.
Nie należy używać naczyń z wrzącą wodą.
Ważne jest, aby podczas kąpieli parowej nie używać garnka z wrzącą wodą, ponieważ zaleca się umieszczenie go pod prysznicem lub w wanience dla dzieci, aby para mogła jak najlepiej się przemieszczać.
Wykorzystanie pary z prysznica.
Od momentu wejścia dziecka do łazienki, w której odbędzie się kąpiel parowa, można w pełni wykorzystać parę wytwarzaną przez gorącą wodę.
Posadź dziecko pod prysznicem na 3 minuty.
Czas trwania kąpieli parowej powinien wynosić do 3 minut, ponieważ w tym czasie dziecko będzie siedziało w pobliżu pary wodnej, która jest wytwarzana przez podgrzaną wodę lub jeśli masz prysznic, który wytwarza gorącą wodę, dziecko może być w jej pobliżu.
Jak często zaleca się stosowanie kąpieli parowej u dziecka?
Jeśli chodzi o czas, w którym powinnaś korzystać z łaźni parowej, to będzie on wynikał z kryteriów medycznych, ponieważ lekarze są świadomi problemów, jakie mogą wystąpić przy korzystaniu z tej opcji kąpieli, dlatego nie wahaj się skonsultować ze specjalistą swojego dziecka.
Najnowsze komentarze