Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 12, 2020 in Reklama |

Tworzenie stron internetowych jako praca dorywcza? Tak się da?

Świat rozwija się coraz bardziej. Pojawiają się nowe rynki, nowe biznesy, nowe technologie, które otwierają nowe możliwości zarobkowe. Kto by w końcu pomyślał jeszcze 50 lat temu, że będzie coś takiego jak grafika i projektowanie stron www!
Jednak na szczęście żyjemy w czasach, kiedy to jest i możemy z tego korzystać. Na przykład jako forma pracy dorywczej.

Ale tak bez firmy? Legalnie?

Zacznijmy od przepisów prawnych. Według polskiego prawa możemy bez rejestracji działalności gospodarczej, w ramach tak zwanej pracy dodatkowej, dorywczej zarabiać około 1000 złoty miesięcznie.
I jest to w mądrze napisania kwota, bo traktowana jako dodatek do pensji, lub do pieniędzy jakie dostajemy od rodziny będąc na studniach i nie mogąc podjąć stałej pracy jest to kwota wystarczająca. Na dodatek nie musimy chodzić po urzędach, rejestrować się, więc po prostu zaczynamy i tyle.

Dlaczego akurat tworzenie stron www ma być moim zajęciem dorywczym?

Początkowo wydaje się to być dziwnym przedsięwzięciem, ale.
Dzisiaj większość naszego życia znajduje się w Internecie. Sklepy, firmy, korporacje, organizacje, czy zwykli ludzie codziennie zaglądają do Internetu, rozwijają nowe umiejętności, nowe biznesy, firmy.
Jednak aby to zrobić potrzebna jest jakaś konkretna przestrzeń. Strona internetowa, która zachęci do klikania w nią, generowania coraz większego ruchu. Nie każdy chce, może, umie tworzyć takie strony.
Ale wtedy pojawiasz się Ty, ze swoją ofertą stworzenia odpowiedniej strony za rozsądną cenę. Tylko się pewnie zastanawiasz, jaką cenę będziesz musiał zapłacić, za nauczenie się tworzenia stron internetowych.

Jak zacząć tworzyć strony www?

Tworzenie stron internetowych nie wymaga od ciebie bardzo zaawansowanego sprzętu. Wystarczy zwykły komputer lub laptop i Internet, czyli coś, co każdy posiada, czy to z powodu pracy, nauki, czy dla swojej własnej rozrywki.
Teraz trzeba jedynie poznać dwa języki programowania, służące do budowania i nadawania stronom internetowym wyglądu, jaki tylko chcemy. Według wielu tu jest największa trudność, bo trzeba iść na kursy programowania, zdobywać certyfikaty, płacić za lekcje programowania.
A to wcale nie jest prawda – wystarczy tylko przejrzeć materiały dydaktyczne dostępne na Internecie. Są one w większości darmowe i dużo z nich znajdziemy po polsku, więc nie powinno być trudności z podstawowym opanowaniem tych języków.
Wystarczy tylko trochę praktyki, czyli poćwicz najpierw tworzenie prostych stron, aby móc później dodawać bardziej zaawansowane efekty. Wykorzystasz te bardziej udane próby jako materiał do pokazania jako przykład tego, co potrafisz zrobić.

Tylko gdzie to pokazać?

Zaczyna się więc twoje pierwsze zlecenie – zrób swoją stronę internetową, na której pokażesz swoje realizacje – czyli te bardziej udane próby, na których ćwiczyłeś. Dzięki temu łatwiej będzie ci przekonać potencjalnego zleceniodawcę, że wiesz co robisz.
Potem link do swojej strony możesz podesłać na social media lub poprosić znajomych by rozesłali linki do osób, które mogą potrzebować strony lub znają kogoś, kto będzie jej potrzebował. Taka poczta pantoflowa może wydawać Ci się mało skuteczna, ale możesz się zdziwić jak wiele osób szuka fachowców po znajomości, albo przez wpisanie w social media “strony internetowegrafika”.
Poza tym to zawsze da ci jakąś szansę, że ktoś do ciebie dotrze z pierwszym zleceniem.
Alternatywą dla takiego działania będzie dołączenie się do grup z osobami, które tworzą strony internetowe, czy na serwisy z ogłoszeniami typu OLX.
Teraz już tylko czekasz na pierwsze zlecenia i gotowe – masz swój mały biznes w ramach pracy dodatkowej.