Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 12, 2020 in Biznes finanse i prawo |

Serce Twojej firmy – sala konferencyjna

Prowadzenie własnego biznesu to ogrom nowych obowiązków, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Zwłaszcza, jeśli chcemy aby nasza firma zdobywała nowych pracowników, partnerów biznesowych i rozwijała się w jak najszybszym tempie.
Mało kto o tym myśli, ale żeby dotrzeć do tego potrzeba masy spotkań, rozmów, negocjacji. A najlepiej aby odbywały się one w twojej własnej sali konferencyjnej. Dlaczego to jest takie ważne? Jak urządzić taką salę?

Sala konferencyjna – mus, czy jednak nie?

Oczywiście, jeśli jeszcze nie stać cie na wynajem, lub kupno stałej siedziby, to nie masz co marzyć o sali konferencyjnej. Jednak jeśli już masz lokalizację i zamierzasz rozwijać się w poważnym biznesie, to bez sali ani rusz.
Taka sala to idealne miejsce na spotkania z przyszłymi partnerami i negocjacje, gdyż możesz w niej wyeksponować swoje dobre strony, zaprezentować się właściwie, podkreślić swoje atuty.
Jeśli zaś masz już kilku pracowników i chcesz aby przechodzili szkolenia, kursy i sam je organizujesz – sala konferencyjna będzie już pewnym miejscem, które możesz przystosować do wymogów danego szkolenia na przykład ustawić odpowiednią ilość stanowisk pracy, zapewnić dobre oświetlenie, co przełoży się na efekty szkolenia.

Biznes to biznes, a sala konferencyjna to sala konferencyjna

Niezależnie jaki profil ma twoje firma, są pewne zasady odnośnie urządzenia sali konferencyjnej, które się nie zmieniają.
Pierwsza zasada to umiar . Sala konferencyjna ma być twoim pomieszczeniem reprezentacyjnym, ale nie może ona świecić błyskotkami, szalonymi wzorami, złotem, srebrem, czy mocnymi kolorami. Ma ona pokazywać twój profesjonalizm, więc najlepiej aby były w niej stonowane kolory, eleganckie, ale proste meble i żywa zieleń w postaci na przykład dwóch, trzech palm, które nie będą rozpraszać, a uczynią pomieszczenie bardziej zapraszającym, a nie odstraszającym. Ponad to taka żywa zieleń dobrze wpływa na oczy pracowników, którzy muszą patrzeć w ekrany na przykład podczas szkoleń, czy prezentacji.
Oświetlenie musi być dostosowane do wymogów roboczych . To znaczy, że nie możemy umieszczać kryształowych żyrandoli, czy kinkietów, które rzucają niemal pomarańczowe światło. Najlepszym kolorem światła dla człowieka jest światło białe, rozproszone. Jeden snop światła i kilkanaście laptopów może dawać nam złudzenie, że wszystko widzimy, ale psuje nam oczy.
Dlatego najlepiej, jeśli w sali konferencyjnej mamy oświetlenie rozłożone na kilka punktów, w różnych miejscach, które oświetlą nam całą salę.
Rolety w sali konferencyjnej to podstawa . Dlaczego? Dzisiaj wszystko prezentowane jest za pomocą prezentacji, filmów, zdjęć, wykresów. Musimy to jakoś pokazać na przykład za pomocą projektora. Jednak jeśli światło dzienne mocniej zaświeci nawet najlepszy sprzęt sobie nie poradzi i nic nie widać.
Rolety to więc konieczność. Jednak nie byle jakie. Ich kolor również ma znaczenie, bo światła nie da się całkiem zakryć. Ono będzie w pewien sposób przebijać – chyba, że mamy żaluzje z aluminium. Dlatego decydując się na materiałowe rolety spójrzmy na kolor. Najlepsze będą stonowane kolor typu kremowe, szare, beżowe. One nie barwią aż tak światła, które przebija, a zasłaniają dobrze okna. Natomiast zielone żaluzje sprawią, że całe pomieszczenie zrobi się zielone. To nie będzie dobrze wpływało na osoby, które w nim siedzą przez dłuższy czas.
Ostatnia najważniejsza zasada to ilość gniazdek . Każdy pracownik umysłowy w firmie ma obecnie laptop, który jest jego głównym narzędziem pracy. Dlatego w sali konferencyjnej powinna być odpowiednia ilość gniazdek, bo na szkoleniu, spotkaniu, negocjacjach, omówieniu dużego projektu w firmie – każdy będzie korzystał z laptopa.