Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 8, 2021 in Tematy inne |

Jaki jest koszt naprawy gitary?

Posiadanie gitary i umiejętność gry na niej, to prawdziwa sztuka. W ten sposób możemy urozmaicać spotkania ze znajomymi lub spędzać czas przy dźwiękach ulubionej muzyki, którą sami tworzymy i wykonujemy. Warto jednak zwrócić uwagę na popularne usterki związane z gitarami oraz to, ile może kosztować ich ewentualna naprawa. Na samym początku musimy podzielić naprawy gitar na różne kategorie, ponieważ na rynku znajdziemy między innymi gitary elektryczne, akustyczne, basowe oraz akustyczne. Każda z nich będzie miała inny cennik naprawa, tak samo jak poszczególne jej usterki.

Tak naprawdę renowacja lub naprawa gitary może kosztować od kilkudziesięciu złotych nawet do 3000 złotych i więcej, a wszystko zależy od tego co z nią się stało. Najczęściej spotykana i najtańsza naprawa gitary to po prostu wymiana jej strun. Tu ceny zaczynają się od 40 złotych i mogą osiągnąć nawet 150 złotych w zależności od konstrukcji gitary i stopnia skomplikowania naprawy. Do tańszych napraw należy również klejenie mostka w gitarze akustycznej lub klasycznej, a także nowe siodełko mosiężne lub kostne w gitarze.

Jakie jeszcze mogą być naprawy gitar?

Przy każdym typie gitary usterek może być nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt, ponieważ wbrew pozorom to skomplikowanie skonstruowane instrumenty. W gitarze możemy złamać główkę lub potrzebować szlifowania progów, by lepiej działała. To koszt od 200 do nawet 500 złotych. Z dużo większymi kosztami musimy liczyć się w przypadku renowacji gitary, jej basu, czy też modyfikacji gitary, aby dostosować ją do indywidualnych potrzeb klienta. Tu spokojnie zabiegi takie mogą pochłonąc nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od typu i modelu gitary.

Sam zakup gitary jest dużym wydatkiem, ale jej prawidlowa ekspliatacja i naprawy również mogą pochłonąć sporo gotówki. W związku z tym warto odpowiednio o nią dbać, a w razie potrzeb konsultować ich stan ze specjalistami, na przykład lutnikami. Jeżeli chcecie naprawić swoją gitarę, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło “naprawa gitar Warszawa” i powinniście móc wybrać przynajmniej z kilku lub kilkunastu ofert. Wsród nich znajdziecie między innymi ofertę od https://www.luthier.com.pl/, czyli firmy, która zdecydowanie jest warta polecenia w przypadku napraw gitar.